Kazanie na Górze - obraz z Kościoła na Górze ,
Kazanie na Górze

Załączam mapę, na której zaznaczona jest wędrówka Jezusa, oraz miejsca warte odwiedzenia. 

Załączam mapę trasy z opisem miejsc, które warto odwiedzić. Naciśnięcie na nazwę miejsca przeniesie Cię na stronę, na której znajdziesz rozszerzone informacje dotyczące tego miejsca. 

https://goo.gl/maps/TsXB578ojVozZ8Bf9

Muzeum Yigal Alon. W muzeum znajduje się łódź z okresu Jezusa sprzed 2000 lat. Takich łodzi używali apostołowie. Migdal -miasteczko Marii Magdaleny

Tabga (Tabha) – nazwa wywodzi się z greckiego słowa „siedem” (Heptapegon, „siedem źródeł”); siedem gorących źródeł, które tu wypływają i przyciągnęły ryby i rybaków.

Teraz wskażę kilka miejsc związanych z życiem Jezusa nad Jeziorem Galilejskim.

Kościół Rozmnożenia Chleba

Wszystkie Ewangelie kanoniczne opisują pierwsze rozmnożenie, zaś drugi cud nazywany cudem siedmiu chlebów i ryb opisują tylko Ewangelie św. Łukasza (Łk 9,10-17) i św. Jana (J 6, 1-14)

Drugie rozmnożenie, podczas którego nakarmiono 4000 osób, zostało przedstawione w Ewangelii św. Marka i Ewangelii św. Mateusza[2]. Brak opisów tego wydarzenia u św. Łukasza i św. Jana.

Kościół Prymatu św. Piotra. Mensa Christi 

A gdy ranek zaświtał, Jezus stanął na brzegu. Jednakże uczniowie nie wiedzieli, że to był Jezus… To już trzeci raz, jak Jezus ukazał się uczniom od chwili, gdy zmartwychwstał. (Ewangelia św. Jana, 21; 4, 14).

Tutaj Jezus spożył posiłek ze swymi uczniami i wskazał na Piotra jako głowę Jego Kościoła, mówiąc: Paś baranki moje… Paś owce moje. (Ewangelia św. Jana, 21; 15, 19).

Kafarnaum. Kfar Nahum – Wioska Nahuma. Nahum po hebrajsku znaczy „pocieszenie”, miejsce działania Jezusa, pierwszy Kościół.

Góra Błogosławieństwahttps://www.biblijni.pl/Mt,5,1-2http://twojabiblia.pl/czytaj/Mt/5

Domus Galilaeae. Centrum formacyjne, w którym księża mają możliwość ukończenia studiów przed wyświęceniem.

[contact-form-7 id="6" title="Kontakt"]