Załączam mapę trasy z opisem miejsc, które warto odwiedzić. Naciśnięcie na nazwę miejsca przeniesie Cię na stronę, na której znajdziesz rozszerzone informacje dotyczące tego miejsca. Na dole tej strony jest formularz kontaktowy.

TRASA https://goo.gl/maps/E19zxCfo3q89DGms8

Mapa wycieczki z przewodnikiem Ramat Hagolan

Tel Dan – góra Dan. Tu odwieczna natura spotyka się z historią sprzed ponad 3000 lat. Rzeka, restauracje, busz, a przede wszystkim twierdza Filistynów i brama do twierdzy sprzed 3000 lat

Park Dan – obiekt połączony z górą Dan.

Caesarea Philippi Banias. Zabytki z I wieku n.e. związane z historią wiary chrześcijańskiej

Jezioro Ram – pięknie położone u podnóża góry Hermon.

Góra HermonPark Narodowy Góra ma wysokość 2814 m. n.p.m. Widoki zapierają dech w piersiach. Z parkingu można dostać się na górę windą. W zimie śnieg, latem ścieżki spacerowe, szlak walk bojowników o Izrael („oczy państwa”).

Katzrin Park – wioska talmudyczna. Katzrin leży w centrum wzgórz Golan. Nazwa osady w okresie talmudycznym – Cezaryna. Osada powstała w okresie Kananejczyków,

Avital Mountain Reserve i park wulkaniczny

Nahal Meszuszim (Nahal Meshushim) – tu znajduje się to, co najlepszego ma do zaoferowania ma region Golan: głębokie kaniony, malownicze rzeki i źródła, wąwozy i wodospady oraz starożytne zabytki. Izraelski Urząd ds. Przyrody i Parków utworzył szlak umożliwiający osobom niepełnosprawnym poruszanie się po rezerwacie i podziwianie krajobrazów.

Gamla Nature Reserve – rezerwat przyrody i park narodowy na wzgórzach Golan. Jego nazwa pochodzi od słowa „wielbłąd”. Wspomniany w Talmudzie jako jeden z murów miasta od czasu podboju Ziemi obiecanej przez Joshua Ben Nun.