Jezus działał wśród rybaków, pływał z nimi, uciszał burze.
https://www.biblijni.pl/Mt,8,23-27

Yigal Alon był członkiem kibucu Ginosar. Muzeum istniało jeszcze przed znalezieniem łodzi. Muzeum zajmuje się kwestiami związanymi z ludźmi, przyrodą .
Starożytna łódź została przypadkowo odkryta na plaży w Migdal , na południe od kibucu, w pobliżu wykopalisk archeologicznych zimą 1986 roku. Dwaj bracia z kibucu Ginosar, Yuvi i Moshe Lupan, znaleźli duży gwóźdź, potem drewnianą belkę i stwierdzili, że to łódź. Łódź ma 8,2 m długości, 2,3 m szerokości i 1,2 m wysokości. Łódź zachowała się dzięki glinie która ją otaczała bez kontaktu z powietrzem.
To jedyne odkryte starożytne znalezisko. Łódź uratowano w ciągu 11 dni od jej znalezienia. Pomimo złego stanu łodzi, która z biegiem lat nasiąkła wodą, umieszczono ją w obudowie, która zawierała wspornik z włókna szklanego i piankę poliuretanową.
Konserwacja łodzi trwała 14 lat i została pomyślana tak, aby pokazać ją w warunkach muzealnych. Proces konserwacji polegał na wzmocnieniu drewna płynnym woskiem syntetycznym (Peg), który powoli usuwa wodę z drewna. Łódź została pokazana w lutym 2000 roku.
Łódź była datowana na 2000 lat ze znalezioną z nią ceramiką – garnkiem do gotowania i lampą naftową w stylu Herodian. Te przedmioty musiały zatonąć z łodzią lub łódź zatonęła wcześniej.
Przeprowadzono test węgla 14 na wielu kawałkach łodzi i odkryto różne rodzaje drewna z różnych czasów. Zakłada się, że łódź była używana przez długi czas (od I wieku p.n.e do I wieku n.e.), a później była naprawiana.
Ta łódź została zrekonstruowana przy użyciu techniki charakterystycznej dla okresu w którym była budowana .
Do jej budowy użyto dwanaście rodzajów drewna, różnorodność wynika z dokonanych napraw łodzi. Zgodnie ze szkicem przedstawionym w muzeum. Dwanaście gatunków drzew posadzono przed muzeum.
Postawiono hipotezę, że korpus łodzi był wyższy. Prawdopodobnie był używany do połowów oraz transportu ludzi i towarów.

Na ścianie muzeum wyświetlana jest nazwa restauracji, w wystroju której wykorzystano mozaikę znalezioną w latach 70. XX wieku we franciszkańskich wyrobiskach Starej Migdal datowaną na okres Drugiej Świątyni. Można założyć, że pochodzi z tego samego okresu co łódź.
We foyer muzeum znajduje się odnowiony model łodzi oraz model łodzi owinięty w utwardzoną piankę z tworzywa sztucznego.
Być może jest to model łodzi, o której wspomina historyk Joseph Ben Matityahu, opisując bitwę o Migdal podczas wielkiego buntu Żydów. Pisze, że żydowscy buntownicy uciekli do Kinneret- Morze Galilejskie i tak wielu zostało zabitych, że morze stało się czerwone. Nie znaleziono na to dowodów.
Zwykłe wyjaśnienie naukowców jest takie, że łódź po prostu po wielu latach przestano ją eksploatować.
Popularna nazwa łodzi to Jesus Boat, choć nie ma bezpośredniego dowodu na to, że tak ją nazywano. Kurt Rave wymyślił tę nazwę, aby zdobyć pieniądze na badania.
Łódź została znaleziona na obszarze, w którym działał.

Łódź była datowana na okres, w którym tam mieszkał.

Miasteczko Migdamiejsce na mapie 

https://goo.gl/maps/Vq2anAN9y2k1iLZ69

W 2009 r. podczas budowy hotelu i centrum handlowego odkryto pozostałości z okresu Drugiej Świątyni, w tym synagogi, która istniała od 50 r. p.n.e do 100 r. n.e. Plac ma kwadratową konturę z płaskorzeźbami z czterech stron i w górnej części. Obie strony amfory (dzbany) udekorowano rysunkiem lampy. Synagoga pochodzi z tego samego okresu co synagogi z okresu Drugiej Świątyni przed jej zniszczeniem i pierwszy raz dekoracja Menory pochodzi z czasu, kiedy świątynia jeszcze stała. Migdal zajmowało ważną rolę a właściwie była główną bazą Josepha Ben Matityahu, dowódcy powstania w Galilei. Migdal nadal sprzeciwiała się Rzymowi, nawet po poddaniu Galilei i Tyberiady. Rzymianie zniszczyli miasto , a wielu jego mieszkańców zginęło. Do czasu założenia Tyberiady w I w n.e. był to jedyny ośrodek miejski w tym rejonie.
Nowy Testament nie wspomina o działalności Jezusa w Migdal i Marii Magdaleny , ale jako o miejscu, z którego ona przybyła.

[contact-form-7 id="6" title="Kontakt"]