Miejsce na mapie Jerozolimy https://goo.gl/maps/pyzksCi3ZBrhbqtY9

Nazwa Syjon pojawia się po raz pierwszy w Biblii w historii podboju Jerozolimy przez Dawida :https://www.biblijni.pl/2Sm,5,1-12      6  Razem ze swoimi ludźmi król wyruszył do Jerozolimy przeciw Jebusytom zamieszkującym tę krainę. Rzekli oni do Dawida: «Nie wejdziesz tutaj, lecz odepchną cię ślepi i kulawi». Oznaczało to: Dawid tu nie wejdzie. 7  Dawid jednak zdobył twierdzę Syjon, to jest Miasto Dawidowe.

Nazwa „Góra Syjon” pojawia się w Biblii 19 razy, a wszystkie źródła wskazują, że jest to Góra Moria (to Góra Świątynna).

"Wędrowanie" Nazwy "Syjon" z góry świątyni tutaj                      O górze Syjon po raz pierwszy wspomniano w zewnętrznym tekście przez podróżnika z Bordeaux. Podróżnik z Bordeaux, który wspomniał  górę Syjon w 333 r., Napisał: „A w środku, w murach Syjonu, widział się pałac Dawida.

Pod koniec powstania Bar Kochba w 135 r. Rzymianie zabronili Żydom wchodzić do Jerozolimy. Zakaz osadnictwa żydowskiego w mieście obowiązywał także przez większość okresu bizantyjskiego. Ponieważ w 333 r., W czasie wizyty podróżnika z Bordeaux, Żydom zabroniono wstępu do Jerozolimy, spekuluje się, że nazwa "Sijon" wędrowała tutaj ,identyfikująca pozostałości synagogi w budynku „Grób Dawida” na górze Syjon. Być może tutaj podróżnik z Bordeaux zobaczył znaki kaplicy i tradycję łączącą górę z królem Dawidem.