Miejsce na mapie https://goo.gl/maps/RabSHFKaDD6kcjoL7 na dole strony jest formularz kontaktowy 

W latach 1882–1883 ​​w Rumunii powstały dwie grupy z dwóch miast: Glatz i Moonsht, po 30 rodzin w każdej grupie. Imigranci z Monachium wyjechali do Palestyna do miasta Safed, kontynuowali podróż do Ja'uni i odnowili Guya Oni, który został Rosh Pina. Imigranci z Glatz przybyli do Hajfy.
W 1881 r. Skalista kraina należała do arabskiej wioski „Zamrin” (flet po arabsku), a kupiec z Hajfy Francis Germain, chrześcijanin arabski, który był również francuskim zastępcą konsula w Hajfie, który był właścicielem ziemi we wsi, wystawił je na sprzedaż.W listopadzie 1882 r. Rodziny imigrantów w Hajfie złożyły ofertę zakupu Nahalat Zamarin.

Delegacja zwróciła się do LeBrona Rothschilda w Paryżu, który przejął kolonie pod swoim skrzydłem. W 1883 r. Kolonie barona Rotszylda były jego własnością i wysyłały specjalistów zwanych „urzędnikami barona”.
Osadnicy postanowili wydostać się z Zermina i zbudować „Doraf Strasse” = jedną uliczną kolonię (Doraf = wieś, Strasse = ulica), podobnie jak templariusze. Zbudowali nową kolonię, a baron zdecydował, że zostanie nazwana na cześć jego ojca –Pamięć Jakuba-Heb ,Zichron Yaakov .

Kolonia kwitła. Urzędnicy zaproponowali uprawę pszenicy, oliwek, a zwłaszcza winorośli. Na pierwsze sadzone winnice wpłynęła zaraza Philoxera, a baron zaimportował nowe odmiany z Ameryki. Stworzono specjalny szczep winogron, z którego postanowiono zrobić wino. Winnica Rishon Lezion była jedną z najbardziej wyrafinowanych winnic na świecie w tamtym czasie, a w Zichron Yaakov powstała druga co do wielkości winnica w kraju.

[contact-form-7 id="6" title="Kontakt"]