Miejsce na mapie  https://goo.gl/maps/5CVXP5xMnwy1J2Cs6   Na dole strony znajduje się formularz kontaktowy 

Posąg na placu to posąg Miriam, podarowany przez rząd Chile w 1894 roku. Brąz, wyrzeźbił i przyniósł posąg statkiem z Chile.
Już w 1880 r. Na zachodnim końcu stała latarnia morska, aw 1928 r. Wzniesiono obecną latarnię morską. Budynek został przeniesiony do Karmelitów w 1834 r. Hiszpański konsul w Hajfie, który był patronem mnichów podczas I wojny światowej, nazwał to miejsce: „Satella Maris” = „Gwiazda morza”, jeden z katolickich pseudonimów Miriam.

„Matka Boża na Górze Karmel” to jedno z imion Marii. Po tym, jak Eliasz pokonał proroków męża, „Otchłań Katana jako człowiek” (Król. 1: 1) wstał z zachodu i lał deszcz, który przerwał suszę. Deszcz to określenie Jezusa, a chmura – zapowiedź Maryi.
W okresie krzyżowców ustanowiono kilka rozkazów: Szpitalników, Templariuszy, Krzyżaków – którzy stali się rycerzami-wojownikami i rozkazami wojskowymi. W tym samym czasie w 1155 r. Ustanowiono zakon katolicki, w którym Eliasz był wzorową postacią, nazywając siebie „Zakonem Karmelitów” lub „Zakonem Matki Bożej z Góry Karmel”.

Historia Edyty Stein, 30-letniej Żydówki nawróconej na chrześcijaństwo katolickie, poświęciła swoje życie zakonnicom karmelitanek. W sierpniu 1942 r. Została schwytana przez nazistów za swoją żydowską przeszłość, wysłana do obozu zagłady Auschwitz, gdzie tydzień później zginęła.W maju 1987 r. Papież Jan Paweł II ogłosił „błogosławiony” (drugi stopień kanonizacji w procesie głoszenia świętych, zawsze po ich śmierci) i został uznany za męczennika (pomimo śmierci w Holokauście z powodu swojej żydowskości), twierdząc, że został wysłany do obozu koncentracyjnego i reprezentował swoje stanowisko. Morał Kościoła katolickiego w Holandii przeciwko nazizmowi. W przemówieniu Jana Pawła II w Kolonii w Niemczech powiedział: „Edyta Stein, która w 1933 r. wstąpiła do kolońskiego Karmelu, była córką narodu żydowskiego, z którym sama solidarnie, a zarazem przepełniona chrześcijańską nadzieją, wstąpiła na drogę cierpienia, wiodącą do zagłady, Szoah. «Zbawienie bierze początek od Żydów» – powiedział Jezus w rozmowie z Samarytanką przy studni Jakuba (J 4, 22). Nam, chrześcijanom, nigdy nie wolno zapomnieć o tych naszych korzeniach. Apostoł Narodów napomina nas: «Nie ty podtrzymujesz korzeń, ale korzeń ciebie» (Rz 11, 18).

Przed frontem klasztoru wzniesiono pomnik upamiętniający miejsce pochówku francuskich żołnierzy armii napoleońskiej.
Data kampanii Napoleona w 1799 r., Która pojawia się na nagrobku, ma znaczenie – jest to jedno z wydarzeń wyznaczających początek nowoczesnej epoki w Eretz Israel (drugim wydarzeniem była okupacja egipska w 1831 r.).

[contact-form-7 id="6" title="Kontakt"]