Groby świętych Druzów różnią się, ale nieznacznie, od grobów muzułmanów. Druzowie mają wiele własnych świętych grobowców, które znajdują się głównie: w Galilei, na górze Karmel i na Wzgórzach Golan. Grobów nie jest dużo, ale wyróżniają się imponującą wielkością i są dobrze utrzymane. Należą do nich wiele aneksów, które mogą pomieścić dziesiątki, a czasem setki gości, wraz ze wszystkimi towarzyszącymi aranżacjami. [o co tu chodzi] Warto zauważyć, że Ziemia Izraela (w granicach historycznych) jest ojczyzną religii Druzów.

Jeden z grobów opisanych w wycieczce na północy Wzgórza Golan znajduje się w Nabi Ipuri – miejscu pochówku Iporiego, świętego Druzów, około pół mili na północ od Ramat Blessing i na wschód od Nahal Saar. Jego nazwa pochodzi od doliny, w której budynek grobowca nazywa się Yafuri Valley. Jest otoczony murem, został zbudowany około 1840 r. i ma białą kopułę. Przez lata wzniesiono wokół niego wiele innych budynków, takich jak kuchnia i jadalnia.

Nabi Ipuri był znany z wyznawania wysokich wartości moralnych, które były przekazywane ustnie z pokolenia na pokolenie. Ucieleśnia [uosabia] Al-Afriego, jednego z ludzi Proroka Mahometa, i jest akceptowany przez Druzów, mimo że żył długo przed powstaniem ich wiary. Zgodnie z tradycją, na miejscu [tzn. gdzie, dlaczego pozostał]pozostał Nabi Yafuri. Szejk Amin Tarif odbył 25 sierpnia rok pielgrzymkę (Ziyara) do grobu Yifuriego i tam złożył ślubowanie..

Druzowie dzielą się na dwie grupy:

Świętymi księgami są Koran, Nowy Testament i ich własne religijne pisma Kitab al-Hikma.